Виставки, що відбулися


Рік: 2008  2010  2011  2015  22 листопада 2008 року

22 листопада 2008 року відкрилася виставка «Поляки на фронтах ІІ світової війни», яка створена польськими музейниками на матеріалах та експонатах Музею Варшавськового Повстання (Республіка Польща).
Поляки.jpgВиставка висвітлює боротьбу поляків на фронтах ІІ світової війни (у складі Червоної Армії, французьких та британських збройних сил), героїчні зусилля польських патріотів під час Варшавського повстання (1944р.). 
Виставка інтерактивна і мультимедійна. Вона містить дуже детальні інформаційні матеріали щодо діяльності польських військових формувань, польського еміграційного уряду, на ній представлено мундири польських вояків, а також зразки стрілецької зброї. 
Виставку оснащено сучасною аудіовізуальною технікою. Так, зокрема, відвідувачі мають можливість переглянути короткометражні документально-хронікальні фільми, плакати та фотографії воєнного часу, прослухати спогади, ознайомитись з додатковою інформацією щодо Музею Варшавського Повстання.

20 листопада 2008 року

20 листопада 2008 року почала діяти виставка «Велика Вітчизняна війна у творчості митців Харківщини» (з колекції Харківського художнього музею).
На виставці представлено твори живопису з воєнної тематики.

24 жовтня 2008 року

24 жовтня 2008 року відкрилася виставка «Бойовий і життєвий шлях В.В.Журавля».
На виставці представлені матеріали (документи, фотографії, особисті речі), що розповідають про життєвий і бойовий шлях В.В. Журавля, який воював у складі 100-го артилерійського полку 93-ї стрілецької дивізії (57-а армія). Він брав участь у бойових діях на Курській дузі, під Корсунь-Шевченківським, в Ясько-Кишинівській, Бєлградській, Будапештсько-Балатонській операціях, звільняв міста Бєлград та Будапешт, був нагороджений двома орденами Червоної Зірки, двома орденами Вітчизняної війни і 13-ма медалями, а також  удостоєний звання почесного громадянина селища Великі Сорочинці Полтавської області та села Спея Ново-Аненського району (Республіка Молдова).
В повоєнні роки В.В.Журавель займав активну громадську позицію, був організатором, ідейним натхненником та незмінним головою Ради Союзу ветеранів Великої Вітчизняної війни та нащадків воїнів 57-ї армії - «Союз- 57».

22 червня 2008 року

22 червня 2008 року почала функціонувати виставка «Союз - 57», яка висвітлює діяльність організації фронтового побратимства колишніх воїнів 57-ї армії та їх нащадків.
Союз 57.jpgЗ моменту створення організації фронтового побратимства  було розшукано та взято на облік більш ніж 50 тис. родин загиблих, зниклих безвісті, померлих воїнів армії та більш 10 тис. ветеранів армії, які об'єднані в 90 місцевих груп по всій території СНД.
«СОЮЗ - 57»  займався організацією зустрічей ветеранів 57-ї армії та їх нащадків, проводив воєнно-історичні конференції, створював кінофільми, видавав книги, фотоальбоми, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни, брав активну участь у патріотичному та моральному вихованні підростаючого покоління.
Рада «Союзу - 57» налагодила тісні зв'язки з 170 школами та учбовими закладами, де були організовані загони «ПОШУК - 57» та створені музеї, кімнати, куточки бойової слави.

30 травня 2008 року

30 вересня 2008 року почала діяти виставка-доповнення до головної експозиції - «П.І. Рогуля - боєць підрозділу «Смерш».
Виставка присвячена ще одній маловивченій сторінці нашої історії - діяльності підрозділів військової контррозвідки «Смерш» під час Великої Вітчизняної війни.
Рогуля.jpgВ 2008р. виповнилося 65-років з часу заснування Головного Управління контррозвідки «Смерш» (смерть шпигунам), яке проіснувало до травня 1946р., а згодом ввійшло до складу Міністерства держбезпеки СРСР у вигляді самостійного управління (військова контррозвідка).
Перед цією організацією ставилося завдання боротися із гітлерівськими шпигунами, диверсантами, парашутистами, якими просто були нашпиговані прифронтові зони. За результатами діяльності «Смерш» було визнано найефективнішою спецслужбою ІІ світової війни.
Проте, не потрібно забувати той беззаперечний факт, що через «чистилище» цієї одіозної організації пройшли мільйони радянських громадян (військовополонених, остарбайтерів). «Смерш» зламав долі і фізично знищив десятки тисяч безвинних людей.
Статистика свідчить, що служба оперативного складу ГУКР «Смерш» була небезпечною - в середньому оперативник воював 3 міс., а далі вибував у зв'язку зі смертю або пораненням. Підтвердження цьому - фронтова доля П.І. Рогулі - бійця відділу контррозвідки «Смерш».
На виставці представлено текст Постанови ДКО про заснування Головного Управління контррозвідки (21.05.1943р.), а також матеріали (документи, фотографії, бойові нагороди) П.І. Рогулі.

3 травня 2008 року

3 травня 2008 року була відкрита виставка «Все для фронту, все для Перемоги», яка висвітлює героїчну працю трудівників тилу на прикладі долі звичайних людей.
В.Я Гаврюшенко народився в 1908 році у селищі Пересічне Дергачівського району Харківської області в багатодітній сім´ї. У 1936 році пішов працювати слюсарем на танковий завод № 183 ім. Комінтерну. В 1941 році разом із заводом був евакуйований на Урал. У 1947 році повернувся до рідного селища та продовжив свій трудовий шлях. За самовіддану працю нагороджений орденами Леніна та Трудового Червоного Прапора, багатьма медалями.
Важкі випробування випали на долю подружжя Гонтарів Василя Михайловича (1.08.1893р. - 16.01.1976р.) та Уляни Іванівни (11.08.1897р. - 22.12.1990р.), які прожили складне, сповнене буремними подіями життя.
Василь Михайлович - учасник І світової війни, Георгіївський кавалер. На фронтах Великої Вітчизняної війни - з 1943р., воював у складі 69-ї армії. Нагороджений медалями «За звільнення Варшави», «За взяття Берліна», «За Перемогу над Німеччиною», подякою Сталіна.
Уляна Іванівна разом з чоловіком, все життя працювала в колгоспі ім. Петровського (с.В'язова Краснокутського району Харківської області), виростила і виховала 8 дітей.
Революція, війни, голодомор,  німецька окупація, повоєнна відбудова - все це випало на долю тих, хто пройшов, хто вистояв, хто не зламався.
Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І.С. Конєва"
Дергачівський р-н., смт. Солоницівка, тел. 8 (263) 73-142, 8 (057) 762-63-61
Розробка і технічна
підтримка сайту

Якщо Ви помітили на нашому сайті помилку, просимо сповістити на e-mail: visotakoneva@i.ua
 
На русском На украинском