Виставки, що відбулися


Рік: 2008  2010  2011  2015  25 листопада 2010 року

Анадир.JPG     В музеї відкрилась виставка "Операція "Анадир". За період з 1945 по 1987 рік відносини між СРСР і США не раз мінялися від відносної дружби до відкритої загрози застосування сили. Один з таких конфліктів відомий всьому світу під назвою Карибської кризи, приводом до якої послужило розміщення ядерної зброї на території Куби (операція «Анадир»). Тоді, в 1962 році, в безпрецедентній близькості до ядерної війни, все вирішувалося тільки на рівні глав «супердержав». І саме їх розважливість врятувала планету від глобальної катастрофи.
    На виставці представлені інформаційні матеріали та фотографії жителів Харківщини, які у складі Групи радянських військ брали участь у проведенні воєнно-стратегічної операції «Анадир», а також дані про діяльність Харківської обласної організації українського союзу воїнів-інтернаціоналістів - «кубинців».

28 жовтня 2010 року

мпс1.JPGмпс.JPGВ музеї почала функціонувати виставка «Ми перемогли смерть», яка присвячена жителям Харківщини колишнім  в′язням нацистських концтаборів.
Концтабір - останнє коло фашистського пекла. Нелюдська машина смерті, створена гітлерівцями, знищила мільйони людей. Смерть підстерігала в′язнів на кожному кроці. Витончена система катувань і знущань, нескінчені страждання - все це пережили і сотні жителів Харківщини. Але попри все люди в концтаборах не тільки страждали і помирали мученицькою смертю, вони боролися, вірили в Перемогу, і наближали її, як могли.
Кожен документ, спогад, фотографія колишнього в′язня нацистського концтабору, представлені на виставці, звертається до нас із закликом: «Люди! Будьте пильні!»

20 серпня 2010 року

партизани.JPG20.08.2010 р. почала діяти виставка «Вільшанські партизани: життя віддане Батьківщині».
Виставка висвітлює діяльність вільшанського партизанського загону (смт. Вільшани, Дергачівський р-н, Харківська обл.).
На виставці представлені унікальні фотоматеріали і документи 1930-1940-х років: Д.В. Гришка (командира партизанського загону), І.В.Мірошниченка (комісара загону), А.Л.Коваля, М.Д.Вишневського, Я.О.Денчика, які були заарештовані з іншими членами партизанської групи і, після жорстоких катувань, страчені у червні 1942р. у м. Дергачі Харківської області.

30 квітня 2010 року

PIC_0328.jpgPIC_0339.jpg   До 65-річчя Великої Перемоги в музеї меморіального комплексу відбулося урочисте відкриття виставки «Подвиг, приречений на безсмертя». 
   У створенні виставки взяли участь ГУ МВС України в Харківській області, ГУ МНС України в Харківській області, Навчальний центр Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України.
  Силові структури Харківщини, які в період Великої Вітчизняної війни підпорядковувались єдиному Наркомату внутрішніх справ, зробили значущий внесок у досягнення Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками та брали активну участь у повоєнній відбудові народного господарства області і країни.
   На виставці представлено унікальні предмети: обмундирування співробітників робітничо-селянської міліції, військ НКВС 1930-х - 1940-х років, документи, фотографії співробітників міліції і пожежної охорони - учасників Великої Вітчизняної війни, бойовий одяг і спорядження пожежного, особисті речі начальника УПО Харківської області - О.С. Сумцова, знешкоджені боєприпаси часів ІІ світової війни.

PIC_0336.jpg

 
Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І.С. Конєва"
Дергачівський р-н., смт. Солоницівка, тел. 8 (263) 73-142, 8 (057) 762-63-61
Розробка і технічна
підтримка сайту

Якщо Ви помітили на нашому сайті помилку, просимо сповістити на e-mail: visotakoneva@i.ua
 
На русском На украинском