Виставки, що відбулися

Одним із основних напрямків діяльності Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» є створення виставок, в тому числі і міжнародних. Для  цього  використовуються  площі  8-го та 9-го залів, тематичні виставки доповнюють головну експозицію "Харківщина у роки Другої світової війни".

14 жовтня 2015 року

Выставка 14.10.2015.JPG

Відбулося  урочисте відкриття виставки "Своєю долею до подвигу причетні", присвяченої історії Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, боротьбі з російською збройною агресією в зоні АТО. На виставці представлені унікальні предмети: тактичний рюкзак російського диверсанта, пробитий ворожими кулями бронежилет підполковника Є.М. Пікуса, рятувальний пліт з катеру Маріупольського загону морської охорони BG 119 та ін.

30 квітня 2015 року

Виставка літак 5.jpg У 2014 р. пошуковим загоном меморіального комплексу в районі смт Пересічне Дергачівського району Харківської області було знайдено залишки радянського літака Як-7Б. В ході пошукової роботи було встановлено, що даний літак належав молодшому лейтенанту Петру Трохимовичу Нестеренку, уродженцю с. Петрівка Полтавського району Полтавської області. 

На основі знахідок літака Як-7Б було створено виставку «Політ, що став вічністю».

20 лютого 2015 року

Афганістан 3.JPGСпільними зусиллями Дергачівської районної спілки ветеранів Афганістану та  музейників меморіального комплексу було створено та урочисто відкрито виставку "Афганістан - біль пам′яті". На виставці можна ознайомитись із зразками військової форми Збройних Сил СРСР, одягом афганців, фотографіями, документами, нагородами жителів Харківської області, які пройшли горнило афганської війни. В експозиції представлені особисті речі наших земляків М.І. Ведеріса та І.Б.Левченка, які загинули на тій не оголошеній війні.

24 вересня 2011 року

mir2.jpgmir.jpg

   24.09.2011 р. відбулося урочисте відкриття виставки «Україна - миротворча держава».
   Україна виступає активним учасником миротворчих місій ООН. Починаючи з 2000 р., географія участі України в миротворчій діяльності розширюється з року в рік (Східний Тимор, Конго, Боснія і Герцеговина, Ліберія, Македонія, Судан, Кот-д′Івуар, Сьєрра-Леоне, Косово).
   Наші земляки зі складу Збройних Сили України та правоохоронці МВС України, які брали участь у миротворчих місіях ООН, виявили високий професіоналізм, самовідданість і мужність.
   На виставці представлені матеріали, що висвітлюють миротворчу діяльність ООН; форма, спорядження миротворців, бойові та ювілейні нагороди, документи, фотографії, особисті речі Самойлова С.А., Ананьєва В.М., Солов′яна В.; а також інформація щодо Руху юних миротворців, фотографії, символіка юних миротворців учнів 156-ї школи м. Харкова.

25 листопада 2010 року

Анадир.JPG     В музеї відкрилась виставка "Операція "Анадир". За період з 1945 по 1987 рік відносини між СРСР і США не раз мінялися від відносної дружби до відкритої загрози застосування сили. Один з таких конфліктів відомий всьому світу під назвою Карибської кризи, приводом до якої послужило розміщення ядерної зброї на території Куби (операція «Анадир»). Тоді, в 1962 році, в безпрецедентній близькості до ядерної війни, все вирішувалося тільки на рівні глав «супердержав». І саме їх розважливість врятувала планету від глобальної катастрофи.
    На виставці представлені інформаційні матеріали та фотографії жителів Харківщини, які у складі Групи радянських військ брали участь у проведенні воєнно-стратегічної операції «Анадир», а також дані про діяльність Харківської обласної організації українського союзу воїнів-інтернаціоналістів - «кубинців».

28 жовтня 2010 року

мпс1.JPGмпс.JPGВ музеї почала функціонувати виставка «Ми перемогли смерть», яка присвячена жителям Харківщини колишнім  в′язням нацистських концтаборів.
Концтабір - останнє коло фашистського пекла. Нелюдська машина смерті, створена гітлерівцями, знищила мільйони людей. Смерть підстерігала в′язнів на кожному кроці. Витончена система катувань і знущань, нескінчені страждання - все це пережили і сотні жителів Харківщини. Але попри все люди в концтаборах не тільки страждали і помирали мученицькою смертю, вони боролися, вірили в Перемогу, і наближали її, як могли.
Кожен документ, спогад, фотографія колишнього в′язня нацистського концтабору, представлені на виставці, звертається до нас із закликом: «Люди! Будьте пильні!»

20 серпня 2010 року

партизани.JPG20.08.2010 р. почала діяти виставка «Вільшанські партизани: життя віддане Батьківщині».
Виставка висвітлює діяльність вільшанського партизанського загону (смт. Вільшани, Дергачівський р-н, Харківська обл.).
На виставці представлені унікальні фотоматеріали і документи 1930-1940-х років: Д.В. Гришка (командира партизанського загону), І.В.Мірошниченка (комісара загону), А.Л.Коваля, М.Д.Вишневського, Я.О.Денчика, які були заарештовані з іншими членами партизанської групи і, після жорстоких катувань, страчені у червні 1942р. у м. Дергачі Харківської області.

30 квітня 2010 року

PIC_0328.jpgPIC_0339.jpg   До 65-річчя Великої Перемоги в музеї меморіального комплексу відбулося урочисте відкриття виставки «Подвиг, приречений на безсмертя». 
   У створенні виставки взяли участь ГУ МВС України в Харківській області, ГУ МНС України в Харківській області, Навчальний центр Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України.
  Силові структури Харківщини, які в період Великої Вітчизняної війни підпорядковувались єдиному Наркомату внутрішніх справ, зробили значущий внесок у досягнення Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками та брали активну участь у повоєнній відбудові народного господарства області і країни.
   На виставці представлено унікальні предмети: обмундирування співробітників робітничо-селянської міліції, військ НКВС 1930-х - 1940-х років, документи, фотографії співробітників міліції і пожежної охорони - учасників Великої Вітчизняної війни, бойовий одяг і спорядження пожежного, особисті речі начальника УПО Харківської області - О.С. Сумцова, знешкоджені боєприпаси часів ІІ світової війни.

PIC_0336.jpg

 

22 листопада 2008 року

22 листопада 2008 року відкрилася виставка «Поляки на фронтах ІІ світової війни», яка створена польськими музейниками на матеріалах та експонатах Музею Варшавськового Повстання (Республіка Польща).
Поляки.jpgВиставка висвітлює боротьбу поляків на фронтах ІІ світової війни (у складі Червоної Армії, французьких та британських збройних сил), героїчні зусилля польських патріотів під час Варшавського повстання (1944р.). 
Виставка інтерактивна і мультимедійна. Вона містить дуже детальні інформаційні матеріали щодо діяльності польських військових формувань, польського еміграційного уряду, на ній представлено мундири польських вояків, а також зразки стрілецької зброї. 
Виставку оснащено сучасною аудіовізуальною технікою. Так, зокрема, відвідувачі мають можливість переглянути короткометражні документально-хронікальні фільми, плакати та фотографії воєнного часу, прослухати спогади, ознайомитись з додатковою інформацією щодо Музею Варшавського Повстання.

20 листопада 2008 року

20 листопада 2008 року почала діяти виставка «Велика Вітчизняна війна у творчості митців Харківщини» (з колекції Харківського художнього музею).
На виставці представлено твори живопису з воєнної тематики.

24 жовтня 2008 року

24 жовтня 2008 року відкрилася виставка «Бойовий і життєвий шлях В.В.Журавля».
На виставці представлені матеріали (документи, фотографії, особисті речі), що розповідають про життєвий і бойовий шлях В.В. Журавля, який воював у складі 100-го артилерійського полку 93-ї стрілецької дивізії (57-а армія). Він брав участь у бойових діях на Курській дузі, під Корсунь-Шевченківським, в Ясько-Кишинівській, Бєлградській, Будапештсько-Балатонській операціях, звільняв міста Бєлград та Будапешт, був нагороджений двома орденами Червоної Зірки, двома орденами Вітчизняної війни і 13-ма медалями, а також  удостоєний звання почесного громадянина селища Великі Сорочинці Полтавської області та села Спея Ново-Аненського району (Республіка Молдова).
В повоєнні роки В.В.Журавель займав активну громадську позицію, був організатором, ідейним натхненником та незмінним головою Ради Союзу ветеранів Великої Вітчизняної війни та нащадків воїнів 57-ї армії - «Союз- 57».

22 червня 2008 року

22 червня 2008 року почала функціонувати виставка «Союз - 57», яка висвітлює діяльність організації фронтового побратимства колишніх воїнів 57-ї армії та їх нащадків.
Союз 57.jpgЗ моменту створення організації фронтового побратимства  було розшукано та взято на облік більш ніж 50 тис. родин загиблих, зниклих безвісті, померлих воїнів армії та більш 10 тис. ветеранів армії, які об'єднані в 90 місцевих груп по всій території СНД.
«СОЮЗ - 57»  займався організацією зустрічей ветеранів 57-ї армії та їх нащадків, проводив воєнно-історичні конференції, створював кінофільми, видавав книги, фотоальбоми, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни, брав активну участь у патріотичному та моральному вихованні підростаючого покоління.
Рада «Союзу - 57» налагодила тісні зв'язки з 170 школами та учбовими закладами, де були організовані загони «ПОШУК - 57» та створені музеї, кімнати, куточки бойової слави.

30 травня 2008 року

30 вересня 2008 року почала діяти виставка-доповнення до головної експозиції - «П.І. Рогуля - боєць підрозділу «Смерш».
Виставка присвячена ще одній маловивченій сторінці нашої історії - діяльності підрозділів військової контррозвідки «Смерш» під час Великої Вітчизняної війни.
Рогуля.jpgВ 2008р. виповнилося 65-років з часу заснування Головного Управління контррозвідки «Смерш» (смерть шпигунам), яке проіснувало до травня 1946р., а згодом ввійшло до складу Міністерства держбезпеки СРСР у вигляді самостійного управління (військова контррозвідка).
Перед цією організацією ставилося завдання боротися із гітлерівськими шпигунами, диверсантами, парашутистами, якими просто були нашпиговані прифронтові зони. За результатами діяльності «Смерш» було визнано найефективнішою спецслужбою ІІ світової війни.
Проте, не потрібно забувати той беззаперечний факт, що через «чистилище» цієї одіозної організації пройшли мільйони радянських громадян (військовополонених, остарбайтерів). «Смерш» зламав долі і фізично знищив десятки тисяч безвинних людей.
Статистика свідчить, що служба оперативного складу ГУКР «Смерш» була небезпечною - в середньому оперативник воював 3 міс., а далі вибував у зв'язку зі смертю або пораненням. Підтвердження цьому - фронтова доля П.І. Рогулі - бійця відділу контррозвідки «Смерш».
На виставці представлено текст Постанови ДКО про заснування Головного Управління контррозвідки (21.05.1943р.), а також матеріали (документи, фотографії, бойові нагороди) П.І. Рогулі.

3 травня 2008 року

3 травня 2008 року була відкрита виставка «Все для фронту, все для Перемоги», яка висвітлює героїчну працю трудівників тилу на прикладі долі звичайних людей.
В.Я Гаврюшенко народився в 1908 році у селищі Пересічне Дергачівського району Харківської області в багатодітній сім´ї. У 1936 році пішов працювати слюсарем на танковий завод № 183 ім. Комінтерну. В 1941 році разом із заводом був евакуйований на Урал. У 1947 році повернувся до рідного селища та продовжив свій трудовий шлях. За самовіддану працю нагороджений орденами Леніна та Трудового Червоного Прапора, багатьма медалями.
Важкі випробування випали на долю подружжя Гонтарів Василя Михайловича (1.08.1893р. - 16.01.1976р.) та Уляни Іванівни (11.08.1897р. - 22.12.1990р.), які прожили складне, сповнене буремними подіями життя.
Василь Михайлович - учасник І світової війни, Георгіївський кавалер. На фронтах Великої Вітчизняної війни - з 1943р., воював у складі 69-ї армії. Нагороджений медалями «За звільнення Варшави», «За взяття Берліна», «За Перемогу над Німеччиною», подякою Сталіна.
Уляна Іванівна разом з чоловіком, все життя працювала в колгоспі ім. Петровського (с.В'язова Краснокутського району Харківської області), виростила і виховала 8 дітей.
Революція, війни, голодомор,  німецька окупація, повоєнна відбудова - все це випало на долю тих, хто пройшов, хто вистояв, хто не зламався.
Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І.С. Конєва"
Дергачівський р-н., смт. Солоницівка, тел. 8 (263) 73-142, 8 (057) 762-63-61
Розробка і технічна
підтримка сайту

Якщо Ви помітили на нашому сайті помилку, просимо сповістити на e-mail: visotakoneva@i.ua
 
На русском На украинском