Головна експозиція

                      Головну експозицію музею "Харківщина у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років"  (нині - "Харківщина у Другій світовій війні 1939-1945 років") було відкрито 23 серпня 2005 року.

голов1.jpgОсновою для створення експозиції послугувала фондова збірка Харківського історичного музею.

Наукову концепцію розробив керівник робочої групи зі створення науково-проектної документації В.К.Вохмянін. Художньо-дизайнерське оформлення було здійснене творчим авторським колективом на чолі з Ю.М.Шкодовським.

Провідна ідея експозиції полягає у відтворенні музейними засобами подій Другої світової війни як найбільшої народної трагедії і найвеличнішого подвигу в ім'я майбутнього. Увага відвідувачів акцентується на трагічній складовій ІІ світової війни. Адже, під час боїв на Харківщині у 1941-1943 роки, загинуло майже півмільйона військовослужбовців та цивільного населення, з фронтів до рідних домівок не повернулася 2/3 жителів області.головЛит.jpg

Головну експозицію музею розміщено в 7-ми залах (площею 425,8 кв. м.), які по спіралі спускаються до низу. Матеріали розташовано за хронологічним принципом підбору і тематично за методом показу. Особливість експозиції полягає у використанні принципу паралельного зображення. Тобто музейні предмети подаються не через протиставлення, а через паралельний показ, який дозволяє самостійно аналізувати події, порівнювати, робити власні висновки. Застосування мультимедійних, аудіовізуальних засобів поглиблює емоційне сприйняття тих трагічних подій, розкриває атмосферу часу, настрої пересічних громадян, викликає співчуття, а внаслідок цього і розуміння всього страхіття, породженого війною. Саме це дозволяє уникати прославлення війни як соціального явища і не створює умов для пропаганди імперських традицій та мілітаризму.

 

4-а зала: БОЙОВІ ДІЇ 1942 -  ПОЧАТКУ 1943 РОКІВ НА ХАРКІВЩИНІ
 
5-а зала ПЕРШЕ ВИЗВОЛЕННЯ ХАРКОВА. БОЇ ЛЮТОГО-БЕРЕЗНЯ 1943 РОКУ

 
Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І.С. Конєва"
Дергачівський р-н., смт. Солоницівка, тел. 8 (263) 73-142, 8 (057) 762-63-61
Розробка і технічна
підтримка сайту

Якщо Ви помітили на нашому сайті помилку, просимо сповістити на e-mail: visotakoneva@i.ua
 
На русском На украинском