Оновлена Зала Слави меморіального комплексу

40397974_947592322254844_139007935089999872_o.jpg


7 квітня 2020 року

75-РІЧЧЮ ПЕРЕМОГИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

 

У моїй долі була війна

Ольга Миколаївна Прохорова (в заміжжі – Івлева) народилася 17 липня 1923 року в м. Харкові.

У 1941 році Ольга Прохорова закінчила десятирічку й одночасно курси медсестер, після закінчення яких дівчина оволоділа й іншими військовими спеціальностями. Вона тренувалася в тирі й була нагороджена значком «Ворошиловский стрелок», успішно здала норми фізичної підготовки й хімічного захисту. Ще неповнолітньою її поставили на військовий облік при військкоматі, чим Ольга відверто пишалася. Вона мріяла вступити до медичного інституту, серйозно готувалася, але війна завадила дівчині здійснити заповітні плани.

У серпні Харківський паровозобудівельний завод (нині завод ім. Малишева), де працював батько Ольги, евакуювали на Урал. Так уся сім’я Прохорових потрапила до оренбурзьких степів. Доводилося жити в землянках на станції Донгуз – у першу чергу зводили цехи. Батько влаштував доньку на завод токарем-револьверником. Так почалася її трудова діяльність.

У цей час діючій армії потрібні були кваліфіковані кадри. У листопаді 1941 року був оголошений спеціальний набір дівчат до Військово-повітряних сил і Військово-морського флоту. Але лише в 1942 році дівчина дочекалася повістки. На призовному пункті Ользі запропонували служити на Військово-морському флоті.

Ольгу Прохорову направили до Ульянівського напівекіпажу, де готували моряків-телеграфістів. Після закінчення короткотермінових курсів дівчину направили до Волзької військової флотилії. Вона думала воювати за спеціальністю, але шляхи військової служби непередбачувані

Почала службу баталером у 1-й бригаді тралення, яка вже вела боротьбу з ворогом, розміновуючи річку Волгу від Сталінграду до Астрахані. Вороги були ще далеко, але їхні літаки кожну ніч несли смерть у вигляді мін, які скидали у Волгу. Нацистські війська все ближче підходили до міста.

Коли плавбаза, на якій служила Ольга Прохорова, відійшла на лівий берег і увійшла в устя р. Ахтуба, почалися перебої з постачанням продовольства. Ольга зуміла домовитися з мешканками найближчого села про випікання хліба, за що їй присвоїли звання старшини 2-ї статті, дали вантажівку й водія. Виконуючи свій обов’язок постачальника, Оля не думала про смерть. Зносила всі бомбардування й обстріли нарівні з чоловіками-моряками. Відважна харків’янка не тільки виконувала свої обов’язки баталера, але й надавала допомогу пораненим морякам, доставляла їх до польових медсанбатів і шпиталів. Саме тут їй знадобилися знання медсестринської справи.

Доводилося працювати під обстрілом, на переправах вода кипіла від снарядів, а над головами кружляли літаки з чорними хрестами, не обійшлося й без поранень і навіть контузії (тимчасово втратила слух, на 10 днів віднялися ноги – забила хребет, вистрибуючи з машини під обстрілом). Видужувала на ходу.

У 1943 році вже в званні старшини 1-ї статті була призначена старшим писарем на корабель 1-ї бригади тралення. Одного разу, видаючи новоприбулим офіцерам топографічні карти, Ольга звернула увагу на одного з них - Олексія Івлева. Розговорилися. Так почалася фронтова дружба. Їх почуття пройшли випробування в бойових умовах, коли смерть вириває з рядів одного моряка за іншим, і немає жодної впевненості, що хтось із них доживе до перемоги.

Після закінчення Сталінградської битви Ольга Прохорова у складі Волзької флотилії, яка увійшла до складу Дніпровської, пройшла нелегкий бойовий шлях по Дніпру, Прип’яті, Віслі, Одеру, Шпрее.

У 1945 році вона продовжувала службу на військово-морській базі в

м. Тильзіті (Східна Прусія). У 1947 році Ольга вийшла заміж за капітана-лейтенанта Олексія Миколайовича Івлева, а в 1949 році демобілізувалася.

1950 року родина Івлевих від’їздить до м. Галац (Румунія), куди Олексія Миколайовича направили радянським представником Дунайської комісії.

З 1951 по 1962 роки Олексій та Ольга Івлеви проживають у

м. Будапешт – постійному місці дислокації Дунайської комісії.

У 1962 році подружжя переїздить до Ізмаїла. Олексій Івлев працює в Дунайському пароплавстві, а Ольга – медсестрою в місцевому пологовому будинку (пропрацювала 15 років).

У 1971 році чоловік помер, але його справу продовжує теплохід «Алексей Ивлев» на Дунаї, названий на його честь, приписаний до Дунайського пароплавства.

У 1977 році Ольгу Івлеву запросили на роботу до Дунайського пароплавства телеграфісткою, звідки й вийшла на пенсію.

У 1981 році Ольга Миколаївна Івлева переїздить до Харкова.

Осмислюючи воєнне лихоліття, підсумовуючи своє минуле, Ольга Миколаївна з болем у серці згадує бойових побратимів - моряків, яких забрала жорстока немилосердна війна, але з гордістю говорить: «Флот дав мені все: чотири спеціальності, витримку, сміливість, коханого чоловіка, а найголовніше – волю до життя…»

7 квітня.jpg

7 квытня 2.jpg

7 квытня 4.jpg

3 квітня 2020 року

75-РІЧЧЮ ПЕРЕМОГИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

 

Фондова колекція Національного меморіального комплексу «Висота маршала І. С. Конєва» містить спогади, документи, фото, особисті речі, нагороди наших земляків, які пережили всі жахи нацистської окупації.

Одним із тих, хто відчув на собі кривавий слід Другої світової війни та пройшов через жорна сталінських таборів, був житель селища Пересічне Дергачівського району Харківської області Іван Прокопович Мірошник. Історія його життя вражаюча.

У мальовничому українському селищі Пересічне, що на Харківщині, жила собі під мирним небом дружня працелюбна сім’я Прокопа і Марії Мірошників. Працювали в колгоспі, ростили трьох синів: Василя, Івана, Михайла, будували плани на майбутнє, мріяли про щасливе життя в достатку.

На світанку 22 червня 1941 року віроломний напад Німеччини зруйнував всі надії й сподівання нашого народу. Не оминула війна й родину Мірошників. Коли почалася війна, Івану Мірошнику було неповних шістнадцять років. Він встиг закінчити сім класів. Пішов працювати в колгосп, де пас череду корів. Хлопець мав добру вдачу, був надійним товаришем, веселим, завзятим.

На початку жовтня 1941 року німці вже були на підступах до Харкова. Почалася масова евакуація підприємств, обладнання, колгоспного майна. Разом з іншими пастухами погнав колгоспну череду й Іван. І не знав тоді хлопець, що залишає свою родину, своє село на довгі роки. Коли гнали череду, потрапили під вороже бомбардування. Хто вцілів - повернувся до села. Івана Мірошника серед цих «щасливців» не було. Матері скажуть, що Іван, вірогідно, загинув під час авіанальоту. Що син живий, мати дізнається лише 1950 року і то випадково.

Молода дівчина Віра, родом із Сумщини, працювала на той час поштаркою в селі Пересічне. Здружилася вона з тіткою Марією й розповіла їй якось, що приходять на пошту листи з Чехословаччини для Марії Мірошник. Ці листи відносять старенькій бабусі Мірошничисі Марії, яка складає їх до скрині, бо не вміє читати й гадки немає, від кого вони. І вирішила Віра попрохати у старенької ці листи і віднести тітці Марії. Так і зробила. Як же здивувалася та, коли з’ясувалося, що ці листи були адресовані саме їй. А ще більшою була радість, коли дізналася з цих листів, що її син Іван живий. Попрохала Марія Василівна свою невістку, дружину сина Михайла, написати листа до Чехословаччини й розпитати про сина Івана.

І незабаром із Чехословаччини прийшов лист від Франтішека Прібилова, в якому розповідалося, що Іван Мірошник зі зброєю в руках воював у чехословацькому партизанському загоні, а коли Чехословаччину звільнили радянські війська, Івана відправили до Радянського Союзу. Франтішек був впевнений, що Іван вдома. Тому, отримавши інформацію від рідних свого побратима, був дуже занепокоєний його подальшою долею.

Після цього Марія з невісткою стали писати листи-запити до Москви в Міноборони, та відповіді довго не було. Лише коли до Міністерства оборони прийшов запит із Чехословаччини, мати отримала відповідь із Москви, в якій повідомлялося, що її син Мірошник Іван Прокопович «добровільно» завербувався до Колими для роботи в копальнях.

І тільки після клопотання рідних та чеських друзів становище Івана покращало: він був переведений з шахт копалень на поверхню. Його призначили бригадиром і нарешті дозволили листування з рідними. Перший довгоочікуваний лист від сина Марія Василівна отримала 1950 року. З листування мати дізналася про всі поневіряння Івана. У далекому 1941-му, коли він погнав колгоспних корів до Росії, потрапив під авіаналіт, був поранений. Згодом – нацистський полон, а на початку 1942-го – примусове відправлення до Німеччини.

На території Чехословаччини групі полонених вдалося втекти. Серед них був і Іван. Хлопці змогли відірвати кілька дощок з підлоги товарного вагону, в якому їх перевозили, наче худобу, і вистрибнути. Багатьох втікачів наздогнала нацистська куля. Івану пощастило: він залишився живим, хоча травмував ногу. Переховувався спочатку в лісі, в печері, в гірській місцевості. Потім вирішив пробиратися до поселення Градчани, незважаючи на те, що бо був вкрай знесилений - нестерпно боліла зламана нога. По дорозі трапилася дівчина, яка несла обід пастухам. Пояснив їй, як зміг, хто він, звідки і що потребує допомоги. Дівчина згодилася допомогти - її батько мав зв’язок з партизанами. Коли поверталася до села, натрапила на ворожий патруль. Її довго обшукували, а потім, зваливши в сніг, допитували, чи не бачила кого чужого по дорозі. Але відважна дівчина не видала радянського хлопця.

Івана переховувала родина Франтішека Прібилова. Його батько був кравцем, шив обмундирування для німців. Це було надійним прикриттям. Після одужання Іван став бійцем чехословацького партизанського загону. Тепер зі зброєю в руках боровся він з ненависним ворогом.

Наближався кінець війни. Радянські війська почали звільнення Чехословаччини. Група Івана отримала завдання підірвати міст, щоб відрізати німцям шлях відступу. Коли поверталися з успішно виконаного завдання, натрапили на радянський патруль. Івана заарештували, бо не було документів, які б засвідчували його особу. Чоловіка відправили на Колиму, як ворога народу.

Тяжка доля випала сину Івану, але мати була щаслива, що він живий. У листах синові розповіла й про молоду дівчину Віру-поштарку. Повідомила, що саме завдяки їй і дізналися, що він живий; що й зараз дівчина допомагає їй у листуванні.

Іван написав Вірі листа, подякував за допомогу. Дівчина відповіла. Так почалося заочне спілкування між молодими людьми. А 1953 року Віра поїхала до Івана. Він був тоді вже на вільному поселенні в селищі Нексікан Сусуманського району Магаданської області. Молоді люди одружилися, а влітку 1954 року в них народився син Володимир. У кінці 1955 року вони повернулися до рідного селища Пересічне. Іван отримав амністію - тепер він вже не був ворогом народу.

Іван Прокопович розумів, що проживе не довго: здоров’я було підірване роботою в копальнях. Вирішив, що якнайшвидше треба звести будинок для сім’ї. Будинок звів - сім’я не залишилася без оселі, але залишилася без господаря. 1961 року Івана Прокоповича не стало. Життя, понівечене війною, обірвалося.

Лише 1965 року, через двадцять років після Перемоги, на адресу Мірошників був надісланий документ-підтвердження про участь Івана Мірошника в чехословацькому партизанському загоні.

1967 року завітали до родини Івана Мірошника дорогі гості з Чехословаччини – Франтішек Прібилов, який переховував Івана, і Марія - дівчина, яка врятувала тоді втікача. Франтішек і Марія після війни одружилися. Два місяці гостювали чехи в Мірошників. Після від’їзду прийшов лише один лист від подружжя, а після подій 1968 року, які відбулися в Чехословаччині, зв’язок зовсім було втрачено. Прийшло лише повідомлення, що адресат вибув.

Родина Мірошників жила своїм життям. Підростав син Володимир. Коли йому прийшов час іти до лав Радянської Армії, то службу проходив у 1972-1974 рр. саме в Чехословаччині.

У 1981 році доля знову дала можливість Володимиру побувати в тих краях, де воював його батько: за добросовісну працю був премійований туристичною путівкою до Чехословаччини. Проте знайти родину Франтішека і Марії йому, на жаль, не вдалося.

Родина Мірошників, як реліквію, зберігає неймовірну історію життя Івана Прокоповича і передає її з покоління в покоління.

3 апреля.jpg
3 апреля 2.jpg
3 апреля 3.jpg

24 січня 2020 року

75 років визволення концтабору смерті Освенцім (Аушвіц)

Освенцім (Аушвіц) – табір знищення, один із найбільших комплексів нацистських концтаборів, який з 20 травня 1940 року до 27 січня 1945 року існував поблизу польського м. Освенцім, за 50 км від Кракова. Концтабір став одним із місць здійснення «остаточного вирішення єврейського питання»: в ньому було знищено понад 1 млн. євреїв та циганів з окупованих європейських країн.
Концтабір Освенцім налічував понад 40 філій, займав площу 40 км². Встановити точні цифри загиблих неможливо, оскільки призначених на знищення людей не реєстрували. Проте, за дослідженнями польського історика Ф.Піпера, за час існування табору було знищено від 1,1 до 1,6 млн. людей, 90 % з яких були євреї, 23 тис. – цигани, 140–150 тис. – поляки, а також - французи, українці, росіяни. Для масового знищення людей у газових камерах використовувався газ «Циклон Б». Висока смертність серед в’язнів була пов’язана з голодом, виснаженням, хворобами, неналежними санітарно-гігієнічними умовами, «медичними» експериментами та вбивствами.
У концтаборі перебували радянські військовополонені (принаймні 20 % з яких були вихідцями з України), остарбайтери (потрапляли через втечі, антинацистську діяльність), а також члени визвольного руху.
З кінця 1944 року в концтаборі Освенцім почали евакуацію в’язнів (останні 60 тис. з них були відправлені 18 січня 1945 року).
27 січня 1945 року бійці Червоної армії визволили 7600 бранців.
У 1947 року на території концтабору Освенцім був заснований музей, території якого занесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. На місці ліквідованих газових камер Біркенау споруджено меморіальний комплекс, що містить пам’ятні послання 20-ма мовами світу, зокрема й українською.
Щороку музей Аушвіц-Біркенау відвідує понад 700 тис. людей. У 1996 році уряд ФРН оголосив 27 січня Днем визволення Освенціма - офіційним Днем пам’яті Голокосту.

24 января.jpg

24 января 2.jpg

24 января 3.jpg


6 грудня 2019 року

6 грудня 2019 року в Національному меморіальному комплексі «Висота маршала І.С.Конєва» було проведено тематичну годину «Крок у безсмертя», присвячену Дню Збройних Сил України.
Присутні - вчителі, учні Вільшанського та Пересічанського ліцеїв, матері загиблих учасників АТО, серед яких жителі смт Вільшани - Курилко С.В., Ісаєнко М.О., смт Пересічне – Саіпов К.А., Пакало О.І., Колодій С.В., поділилися спогадами та вшанували пам’ять полеглих воїнів.6 грудня 1.jpg

6 грудня 2.jpg

6 грудня 4.jpg

22 листопада 2019 року

22 листопада 2019 року за участі співробітники Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» у Солоницівському ліцеї №2 була проведена конференція «Голодомор – наша печаль і скорбота», присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
Учасники заходу ознайомилися з хронікою подій, фотоматеріалами, спогадами свідків Голоду 33-го, вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

25 ноября.jpg

28 жовтня 2019 року

28 жовтня 2019 року на території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» відбулися урочисті заходи з нагоди 75-річчя визволення України від нацизму.
Присутні вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та хвилиною мовчання.
Було підбито підсумки та відзначено переможців конкурсу-огляду на кращий гімн ветеранів та літературного конкурсу на кращу статтю про родича «Дякуємо за те, що Ви були та є».
Учасників урочистостей привітали своєю концертною програмою творчі пісенні колективи Харківщини та вокалісти Солоницівського дитячого клубу «Орлятко».

28 жовтня 1.jpg

28 жовтня 2.jpg

28 жовтня 3.jpg

28 жовтня 4.jpg

28 жовтня 5.jpg

25 жовтня 2019 року

25 жовтня 2019 року на території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» відбулися урочистості з нагоди 75-річчя визволення України від нацизму.
У ході заходу «Люди в мундирах: шлях від рядового до маршала» присутні мали можливість взяти участь у відкритті пам’ятника солдату-визволителю та відкритті виставки «Люди в мундирах: шлях від рядового до маршала». Цей захід є результатом тісної співпраці Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» та Харківського клубу «Генерал».
Фінальним етапом урочистостей стала концертна програма за участі артистів Харківського академічного театру музичної комедії.

25 жовтня 1.jpg

25 жовтня 2.jpg

25 жовтня 3.jpg

25 жовтня 4.jpg

25 жовтня 5.jpg
19 вересня 2019 року

19 вересня 2019 року на території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» за участі співробітників меморіального комплексу, Харківської обласної організації ветеранів України та ветеранської організації м.Харкова, представників громадськості Харківщини, Солоницівського дитячого клубу «Орлятко» відбулися урочистості з нагоди 76-ї річниці визволення Харківщини від нацистів.
Присутні взяли участь у заході «І пам’ятає Харківщина врятована», вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та хвилиною мовчання.
Учасників заходу привітали своїм чарівним співом вокалісти Солоницівського дитячого клубу «Орлятко».

19 вересня 1.jpg

19 вересня 2.jpg

19 вересня 3.jpg

19 вересня 4.jpg

19 вересня 6.jpg

17 травня 2019 року

 З нагоди Міжнародного дня музеїв відбулося нагородження працівників Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» відзнаками Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради та Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

60578957_1119964675017607_788846880795656192_o.jpg

60777536_1119964568350951_304155023963586560_o.jpg

60852060_1119964578350950_4007513643208933376_o.jpg

60998043_1119964565017618_3106470057589342208_o.jpg

9 травня 2019 року

На території меморіального комплексу відбулися святкові заходи з нагоди відзначення 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні за участі керівництва Харківської області, ветеранських організацій, курсантів та військовослужбовців, учнівської молоді, професійних та аматорських колективів Харківщини, широкого загалу.
Ми безмежно вдячні всім учасникам заходу.
Особлива подяка Харківському аероклубу ім. В.С. Гризодубової в особі С.М.Філатова за проведення видовищного авіашоу та артистам Харківського академічного театру музичної комедії (директор І.М.Коваль) за професійний виступ.

60281437_1112510629096345_1271269057865187328_o.jpg

60143964_1112510832429658_431811661137969152_o.jpg

60003029_1112511262429615_2027341945168199680_o.jpg

59832210_1112511489096259_3090255310506426368_o.jpg59770063_1112510619096346_1612590907742224384_o.jpg

59701817_1112510649096343_1828585869620019200_o.jpg

59682617_1112511355762939_7759448750593933312_o.jpg


20 лютого 2019 року

У музеї меморіального комплексу відбулося засідання круглого столу ветеранських організацій Харківської області за участі очільників ветеранських організацій, представників Дергачівської РДА та Солоницівської селищної ради. 
На заході обговорювалися нагальні питання ветеранського руху Харківщини, було підписано спільний меморандум.

52300356_1065501293797279_1807110719607406592_o.jpg

52583851_1065501097130632_6386027348747091968_o.jpg

52696085_1065501080463967_5298167872755859456_o.jpg

52308640_1065501417130600_7084421183201869824_o.jpg


1 січня 2019 року

48906523_1031396983874377_3066790435289563136_n.jpg

22 серпня 2018 року

Співробітники Національного меморіального комплексу "Висота маршала І.С.Конєва" взяли участь у заходах, присвячених 75-річчю визволення м.Харкова:презентації книги харківянина, вязня нацистських таборів І.Ф.Маліцького "Тернистий шлях" та обласній науковій конференції.

40402834_947614648919278_4808800484460593152_o.jpg

18 травня 2018 року

В Міжнародний день музеїв, Національний  меморіальний комплекс «Висота маршала І.С.Конєва» відвідали учні навчальних закладів м.Харкова.

Учні Харківської школи №55 та Харківського інтернату №11 стали учасниками відкриття в музеї меморіального комплексу виставки «У жорнах репресій», присвяченої Дню пам’яті жертв політичних репресій.

 

IMG_7923.JPG

IMG_7929.JPG


17 травня 2018 року

На базі Солоницівської ЗОШ №2 з нагоди відзначення Дня памяті жертв політичних репресій було проведено круглий стіл.  Учасником заходу від Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва», завідувачем  науково-експозиційним відділом Сотніковою Н.В. була проведена година-реквієм «У жорнах репресій». Учасники заходу мали можливість  поринути в атмосферу  жахіть «Великого терору» (1937-1938 рр.), пройнятися співчуттям, переживанням за доля жителів Харківщини, що стали жертвами радянської тоталітарної системи.

 

IMG-6ea69528e512fea27a975ef0747092c4-V.jpg

IMG-230bdde5888d456b8b1295571a951617-V.jpg

IMG-c869ae0f3bac9633380c13998f6bc962-V.jpg

9 травня 2018 року

На території меморіального комплексу за участі керівництва Харківської області, ветеранських організацій, курсантів та військовослужбовців, учнівської молоді, театральних колективів Харківщини,широкого загалу відбулися святкові заходи з нагоди відзначення 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ми вдячні всім учасникам заходу.99.jpg

99999.jpg

9.jpg9999.jpg90.JPG909.jpg999.jpg

 

21 квітня 2018 року

На території Національного меморіального комплексу "Висота маршала І.С.Конєва" проходив День благоустрою. В облагородженні пам’ятного місця Слобожанщини взяли участь близько 120 чоловік, серед яких керівництво й апарат Харківської обласної державної адміністрації, а також Харківської обласної ради. Учасниками акції було здійснено прибирання й озеленення території.134a5080-2000x1334-ccf9.jpg134a4976-2000x1333-8074.jpg134a4829-2000x1333-dedb.jpg27 березня 2018 року

Співробітники Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» Яковлєв В.М., заступник генерального директора з наукової роботи, та Сотнікова Н.В., завідувач науково-експозиційним відділом, взяли участь у заходах з нагоди тижня історика, що відбулися на базі історичного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди: відкритті виставки «Листи з фронту: рядки, обпалені війною» та науково-практичній конференції «Навчальний заклад: історія та сучасність» з доповіддю «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді: здобутки, пошуки, перспективи» (з досвіду роботи Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва»).

9ок.jpg

12ок.jpg


15 березня 2018 року

15 березня 2018 року в Національному меморіальному комплексі «Висота маршала І.С.Конєва» з нагоди 75-річчя першого визволення Харківщини відкрита виставка «Ми славимо мужність і хоробрість бійців: їх подвиг безсмертний навіки віків». На заході були присутні учні 5-6 класів Солоницівської гімназії №3 (директор - Вєхова Т.М., класні керівники - Лісна К.А.,Ільгова С.І., Скрипник Н.К.).

6ок.jpg

8ок.jpg


20 лютого 2018 року

До Дня Героїв Небесної сотні у Солоницівській зош І-ІІІ ст. №2 відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки Герою України капітану Збройних сил України Колодію Сергію Володимировичу. Зі словами пам’яті про мужнього земляка - захисника Донецького аеропорту, кіборга з позивним «Рубіж» С.В. Колодія перед присутніми виступила науковий співробітник Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва». Г.В. Родак

 

4ок.jpg

5ок.jpg

17 лютого 2018 року

З метою промоції закладу на міжнародному туристичному ринку 17 лютого 2018 року будівлю музею Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» оснащено QR-кодом, основною перевагою якого є легке розпізнавання за допомогою скануючого обладнання. Цей інформаційного ресурс дозволить зробити інформацію про заклад для гостей та жителів Слобожанщини більш доступною.

3 ок.jpg     

  2ок.jpg

7 лютого 2018 року

У Національному меморіальному комплексі «Висота маршала І.С.Конєва» за участі телеканалу «Настоящее время», який є спільним проектом «Радіо Свобода» та «Голосу Америки», проведені зйомки документального фільму, присвяченого колишнім в’язням нацистських концтаборів. Матеріалом для зйомок сюжету послужили спогади І.Ф.Маліцького та експозиційні матеріали музею, присвячені жителям Харківщини - колишнім в’язням нацистських таборів смерті.

1 ок.jpg

17 грудня 2017 року

Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С.Конєва» відвідали учасники виїзного семінару «Естафета пам’яті», присвяченого 75-річчю визволення України від нацистських загарбників.

У заході взяли участь: голова Всеукраїнської організації ветеранів війни Шмаков В.В., голови обласних ветеранських організацій України.

IMG_7268.JPG

6 грудня 2017 року

У музеї меморіального комплексу відбувся вечір-зустріч свідків війни різних поколінь «Незрима нить поколінь», присвячений Дню Збройних Сил України.

Присутні на заході курсанти Національної академії Національної гвардії України, Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І.Кожедуба, Харківського інституту танкових військ, учні ЗНЗ Дергачівського району мали можливість зустрітися з тими, хто пройшов горнило Другої світової, Афганської війни, АТО.

З нагоди свята гостям була запропонована концертна програма, присвячена Дню Збройних Сил України.   

IMG_7029 — копия.JPG

IMG_7042 — копия.JPG

IMG_7052 — копия.JPG

IMG_7065 — копия.JPG

IMG_7120 — копия.JPG

IMG_7253 — копия.JPG


23 листопада 2017 року

В музеї меморіального комплексу відбувся вечір-реквієм «Чорним болем пече серце».

На заході були присутні учні Подвірського та Пересічанського НВК, ЗНЗ смт Солоницівка, які вшанували пам’ять жертв Голодоморів та політичних репресій, а також поринули в атмосферу 30-х рр. ХХ ст. на Харківщині, відвідавши експозицію «Харківщина напередодні Другої світової війни».IMG_6983.JPGIMG_6977.JPGIMG_6960.JPG

15 листопада 2017 року

Результатом тісної співпраці з громадськими організаціями та навчальними закладами Харківщини стала урочиста передача 15.11.2017 р. генеральського кітеля С.Т.Полторака та ММГ автомата ППШ зр. 1941 р. Національному меморіальному комплексу «Висота маршала І.С.Конєва».
У заході брали участь голова правління громадської організації «Харківський клуб «Генерал» Голік В.І., начальник Національної академії Національної гвардії України Соколовський С.А., начальник Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І.Кожедуба Алімпієв А.М., начальник ДПТС Крикушенко О.Г., начальник «Кадетського корпусу» Середа О.П., учні ЗНЗ Солоницівки.

 

 

 


 

15.1.jpg15.2.jpg15.3.jpg

20 жовтня 2017 року

З метою налагодження тісної співпраці з музейними закладами співробітники меморіального комплексу відвідали Музей дальньої авіації (м.Полтава)

12.2.jpg12.1.jpg12.3.jpg

13 вересня 2017 року

Меморіальний комплекс відвідало керівництво Управління Державної казначейської служби України у Харківській та Тернопільській областях.

1.JPG 2.JPG 3.JPG


23 серпня 2017 року

З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 74-ї річниці визволення м. Харкова від нацистів у Другій світовій війні на території меморіального комплексу пройшли культурно-масові заходи за участі ветеранів Московського району м. Харкова, курсантів військово-юридичного факультету  Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, військовослужбовців Державної прикордонної служби України.

P8230074.JPG P8230075.JPG P8230070.JPG

13 серпня 2017 року

  13 серпня 2017року на базі Національного меморіального комплексу "Висота маршала І.С.Конєва" відбувся регіональний захід "Вахта памяті", присвячений 74-й річниці визволення Харківщини від нацистських загарбників. Учасники заходу - представники ветеранських та молодіжних організацій Харківщини та молодіжних організацій харківщини та Полтавщини відвідали музей "Харківщина у Другій світовій війні", прослухавши лекцію-екскурсію "Харків у полумї війни" та провели розширене засідання.  P8130093.JPG P8130103.JPG P8130136.JPG

25 липня 2017 року

  Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І.С.Конєва" гостинно вітав учасників Всеукраїнського семінару - голів комітетів регіональних громадських організацій ветеранів - прикордонників України.

2026.jpg2029.jpg2037.jpg

22 червня 2017 року

  В музеї меморіального комплексу відбулося відкриття виставки «В тилу кували перемогу», присвяченої працівникам тилу - жителям Харківщини.

  Присутні - учні ЗНЗ м. Харкова і області, представники громадськості вшанували пам’ять жертв війни в Україні хвилиною мовчання та покладанням квітів. 

IMG_4654.JPG IMG_4668.JPG IMG_4673.JPG

9 травня 2017 року

На території меморіального комплексу за участі керівництва Харківської області, ветеранських організацій, курсантів та військовослужбовців Національної гвардії України, учнівської молоді, широкого загалу відбулися святкові заходи з нагоди відзначення 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

      Ми вдячні всім учасникам заходу.

IMG_3889.JPG IMG_3910.JPG

IMG_3923.JPG IMG_3935.JPG

IMG_3949.JPG IMG_3969.JPG

IMG_4000.JPG IMG_4043.JPG

IMG_4084.JPG IMG_4092.JPG

IMG_4219.JPG IMG_4296.JPG

 

Особливо хотілось би відзначити та висловити подяку начальнику Харківського аероклубу  

ім. В.С.Гризодубової  С.М. Філатову за організацію авіашоу.


     IMG_4469.JPG IMG_4513.JPG


8 травня 2017 року

Напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні співробітники Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» привели у належний стан поховання воїнів, які загинули під час боїв на території Харківської області у 1941 -1943 роках.

IMG_3841.JPGIMG_3852.JPGIMG_3861.JPG 

17 березня 2017 року

У музеї меморіального комплексу відбулося урочисте відкриття виставки «У моїй долі була війна», присвячена ветерану Другої світової війни  Івлевій Ользі Миколаївні.

У заході взяли участь голови ветеранських організацій м. Харкова,  а також учні ЗНЗ смт Солоницівка та с. Подвірки.

IMG_3587.JPG IMG_3573.JPG IMG_3558.JPG

2 грудня 2016 року

   До Дня Збройних Сил України в музеї меморіального комплексу відбулося відкриття виставки «Герой нашого часу», присвяченої уродженцю Харківщини, випускнику Харківського інституту танкових військ, Герою України, капітану Сергію Володимировичу Колодію, який загинув, боронячи Донецький аеропорт. 

 

IMG_3030.JPG IMG_3034.JPG IMG_3046.JPG

 У заході взяло участь керівництво Дергачівського району, курсанти та офіцери факультету військової підготовки ім.Верховної Ради України, Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І.Кожедуба, оркестр Національної академії Національної гвардії України, дитячий клуб «Орлятко», учні ЗНЗ селищ Солоницівка та Пересічне.

 IMG_3051.JPG IMG_3063.JPGIMG_3098.JPG IMG_3120.JPG IMG_3143.JPGIMG_3168.JPG

28 жовтня 2016 року

    У музеї меморіального комплексу відбувся регіональний фестиваль ветеранської пісні "Дзвони пам’яті", присвячений 72-й річниці визволення України від нацистських загарбників.

IMG_2762.JPG IMG_2828.JPG IMG_2874.JPG

   У фестивалі взяли участь аматорські колективи 8-ми районів Харківської області. Керівництво Дергачівського району, ветерани, почесні гості відвідали каплицю Івана-Воїна, поклали квіти до обеліска.

IMG_2742.JPG IMG_2713.JPG IMG_2705.JPG

 

15 жовтня 2016 року

З нагоди відзначення Дня захисника України 15 жовтня 2016 року на території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» відбулося урочисте прийняття присяги новоприйнятим персоналом із числа осіб середнього та старшого начальницького складу органів і установ Управління Державної пенітенціарної служби України в Харьківській області.

IMG_2609.JPG IMG_2619.JPG IMG_2634.JPG


13 жовтня 2016 року

    Напередодні другої річниці Дня захисника України відбулося урочисте відкриття виставки " І ожила минула слава на схилах сивого кургану", присвяченої подіям на Савур-Могилі у червні-серпні 2014 року.

    Учні Солоницівської гімназії №3 мали можливість поспілкуватися із безпосередніми учасниками бойових дій Олександром Фомінцевим та Олександром Волохом.  

IMG_2518.JPG IMG_2521.JPG IMG_2533.JPG

 22 червня 2016 року

День 22 червня в Україні згідно з указом Президента оголошено Днем скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Цього дня до Національного меморіального комплексу завітали члени первинної організації ветеранів України міста Мерефи та смт Пісочин, представники  козацтва , члени громадської жіночої організації «Берегиня» смт Коротич.

Гості вшанували пам’ять жертв війни покладанням квітів, відвідали капличку Іоана Воїна. Для присутніх було проведено лекцію-екскурсію "Харківщина в полум’ї війни".

IMG_1970.JPG  IMG_1972.JPG

 

 


9 травня 2016 року

      На території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва» були проведені святкові заходи  з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

      У заході взяли участь:

 

 • голова Харківської обласної державної адміністрації І.Л. Райнін;
 • заступник голови Харківської обласної ради В.М.Коваленко;
 • голова Дергачівської районної державної адміністрації О.О. Політуха;
 • ветеранські організації Харківщини;
 • учасники АТО;
 • курсанти Національної академії Національної гвардії України;
 • артисти Харківського академічного театру музичної комедії;
 • представники харківських байкерських клубів.

 

 

      IMG_1594.JPG  IMG_1587.JPG

      IMG_1605.JPG  IMG_1629.JPG

      IMG_1635.JPG  IMG_1665.JPG

     IMG_1679.JPG  IMG_1694.JPG

     IMG_1714.JPG  IMG_1732.JPG

     IMG_1735.JPG  IMG_1742.JPG

     IMG_1790.JPG  IMG_1852.JPG

     IMG_1876.JPG  IMG_1898.JPG

     IMG_1913.JPG  IMG_1924.JPG

 

 

26 квітня 2016 року

   На території меморіального комплексу були проведені заходи щодо вшанування 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи за участі начальника  ГУ ДСНС України в Харківській області О.В. Волобуєва, голови Дергачівської райдержадміністрації О. О. Політухи, голови Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль України» А.І.Вінника.

     IMG_1307.JPG  IMG_1317.JPG

  В капличці Івана Воїна  відбувся молебень та нагородження ліквідаторів Чорнобильської катастрофи почесними грамотами Харківської єпархії УПЦ.

    IMG_1330.JPG  IMG_1336.JPG

      Учасники заходу відвідали експозиції та виставки музею меморіального комплексу. В Залі Слави музею  ветеранам пожежної охорони – ліквідаторам керівництво ГУ ДСНС України у Харківській області урочисто вручило нагороди та пам’ятні знаки.

    IMG_1401.JPG  IMG_1482.JPG

             Своїм виступом гостей привітала ДЮП «Спалах» Мереф’янського медичного ліцею.

    IMG_1502.JPG  IMG_1529.JPG

   На нижньому майданчику меморіального комплексу ліквідаторів Чорнобильської катастрофи чекала виставка техніки та польова каша.

23 квітня 2016 року

      У рамках Всеукраїнської акції "За чисте довкілля" було проведено прибирання території прилеглої до Національного меморіального комплексу "Висота маршала І.С. Конєва" та під’їзних шляхів. В акції активну участь взяли представники структурних підрозділів Дергачівської районної  державної адміністрації та працівники меморіального комплексу.

  
За чисте довкілля 1.JPG За чисте довкілля 3.JPG За чисте довкілля 2.JPG

 

11 березня 2016 року

      Відбулося урочисте відкриття тематичної виставки «Славетні імена Харківщини, присвяченої Почесному громадянину м. Харкова і Харківської області О.І. Котляревському.

В заході взяли участь рідні О.І.Котляревського, представники ветеранських організацій Харківщини, школярі, широкий загал.

IMG_1028 на сайт.jpg IMG_1071 сайт.jpg IMG_1060 сайт.jpg

13 лютого 2016 року

13.02.2016-1.JPG

 

В музеї меморіального комплексу відбулися урочистості за участі воїнів- інтернаціоналістів Пересічанської ветеранської  організації Дергачівського району, присвячені 27-й річниці виводу радянських військ з Афганістану. 

 

 

13.02.2016-2.JPG 

 

В заході взяли участь голова Пересічанської селищної ради М.Є.Чалий, голова Дергачівської районної спілки ветеранів Афганістану О.С. Кузьменко.

 

13.02.2016-3.JPG

 

Гості відвідали експозиції та виставки музею, по завершенню заходу воїнів-афганців святковим концертом привітав аматорський колектив Пересічанського Будинку культури. 

20 листопада 2015 року

Выставка 20.11.2015 1.JPGВыставка 20.11.2015 2.JPGВідбулося відкриття виставки "Сільський літопис очима фотохудожника Губського О.Т". На виставці представлені унікальні фотографії з архіву краєзнавця, колекціонера Губського П.В. У заході взяли участь учні солоницівських шкіл, ветерани смт Вільшани.

11 листопада 2015 року

  Меморіальний комплекс відвідала делегація на чолі з командуючим Служби охорони державного кордону МВС Литовської Республіки Ренатасом Пожелою та командувачем Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України Сергієм Бідилом. Особливе зацікавлення у литовських гостей викликала нещодавно відкрита виставка "Своєю долею до подвигу причетні".

Литва 11.11.2015 2.JPG Литва 11.11.2015 1.JPG Литва 11.11.2015 3.JPG

 

14 жовтня 2015 року

До Дня захисника України та 10-ї річниці музею Національного меморіального комплексу "Висота маршала І.С.Конєва" відбулися святкові заходи за участі керівництва Харківської області та Дергачівського району, Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України,  волонтерських та ветеранських організацій Харківщини.

14 октября 2015 1.jpg 14 октября 2015 2.jpg 14 октября 2015 3.jpg 14 октября 2015 5.jpg 14 октября 2015 4.jpg 14 октября 2015 6.jpg 14 октября 2015 7.jpg 14 октября 2015 8.jpg 14 октября 2015 9.jpg 14 октября 2015 13.jpg 14 октября 2015 11.jpg 14 октября 2015 14.jpg  

4 вересня 2015 року

   В результаті успішно проведеної пошукової роботи колекція меморіального комплексу поповнилася унікальним експонатом періоду Другої світової війни - залишками німецької гармати 7,5 cm Pak 40.

Pak 40 1.JPG Pak 40 2.JPG

2 вересня 2015 року

02.08.2015.JPG

 

До 70-ї річниці закінчення Другої світової війни спільно з громадською організацією "Національна пам`ять - Голокост" створено пересувну фотовиставку "Друга світова війна і голокост на території колишнього Радянського Союзу 1939-1945 рр".

22 червня 2015 року

День памяти 2015.JPG

У День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни Національний меморіальний комплекс відвідали члени ветеранської організації Ленінського району м.Харкова, очолювані представниками райдержадміністрації . Гості вшанували пам’ять жертв війни покладанням квітів, прослухали екскурсію «Харків у полум’ї війни”.

19 травня 2015 року

Тендер травень 2015.jpg

17 травня 2015 року

17 мая 2015.jpg

На основі матеріалів з експозиції музею меморіального комплексу Всеукраїнська громадська організація Українська асоціація «Жінки в науці та освіті» провела лекцію-вікторину для дітей в межах лекторію «Кругозір».
 Учасники заходу: президент Української асоціації «Жінки в науці та освіті» Н.Д. Гернет, голова Харківської організації борців антифашистського супротиву І.Ф. Маліцький, викладачі Харківського університету ім. В.Н. Каразіна, учні харківських шкіл та їх батьки, вихованці дитячого будинку.

14 травня 2015 року

14.05.2015.jpg

                                   Меморіальний комплекс відвідав представник ОБСЄ від Угорщини.

13 травня 2015 року

13.05.2015.jpg

    В музеї меморіального комплексу було проведено круглий стіл «Друга світова війна: погляд з ХХІ століття», присвячений 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі.
    В роботі круглого столу взяли участь наукові співробітники меморіального комплексу, науковці та студенти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Історико-археологічний музей «Верхній Салтів».

9 травня 2015 року

    На території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва» відбулися урочистості з нагоди святкування 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

    У заході взяли участь:

-    голова Харківської обласної державної адміністрації І.Л. Райнін;
-    голова Харківської обласної ради С.І.Чернов;
-    голова Дергачівської районної державної адміністрації О.О. Політуха;
-    ветерани Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти;
-    курсанти Національної академії Національної гвардії України;
-    артисти Харківського академічного театру музичної комедії;
-    волонтери Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»;
-    представники харківських байкерських клубів.

     9 травня 2015 1.JPG 9 травня 2015 2.JPG

     9 травня 2015 3.JPG 9 травня 2015 4.JPG

     9 травня 2015 5.JPG 9 травня 2015 6.JPG

     9 травня 2015 7.JPG 9 травня 2015 8.JPG

     9 травня 2015 9.JPG 9 травня 2015 10.JPG

     9 травня 2015 11.JPG 9 травня 2015 12.JPG

     9 травня 2015 13.JPG 9 травня 2015 14.JPG

     9 травня 2015 15.JPG 9 травня 2015 16.JPG

     9 травня 2015 17.JPG 9 травня 2015 18.JPG

     9 травня 2015 19.JPG 9 травня 2015 20.JPG

 

 

 

30 квітня 2015 року

Виставка літак 1.jpg Виставка літак 2.jpg Виставка літак 3.jpg

Відбулося урочисте відкриття виставки «Політ, що став вічністю…», приуроченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Виставка створена на основі залишків збитого у серпні 1943 року радянського літака, знайденого пошуковцями меморіального комплексу у 2014 році на території селища Пересічне Дергачівського району Харківської області.
    У заході взяли участь: Харківський університет Повітряних Сил імені І. Кожедуба, ветерани бойових дій, харківський клуб «Генерал», Харківський академічний театр музичної комедії, вищі навчальні заклади           м. Харкова, учні шкіл Дергачівського району.

Виставка літак 4.jpg Виставка літак 5.jpg Виставка літак 6.jpg

3 квітня 2015 року

Фото 1.jpg

 До 70-ї річниці визволення в’язнів нацистських концтаборів відбулося відкриття виставки «Набат пам’яті».     В основу виставки покладені матеріали та спогади харків’янина, колишнього в’язня 4-х фашистських концтаборів, голови Харківської організації борців антифашистського супротиву І.Ф. Маліцького.

У заході взяли участь колишні в’язні фашистських концтаборів, викладачі та студенти Української інженерно-педагогічної академії, вчителі та учні Солоницівської ЗОШ №2.

Фото 2.jpg                                                      Фото 3.jpg

20 лютого 2015 року

Афганістан 1.JPG              Афганістан 2.JPG

    Відбулося урочисте відкриття виставки  «Афганістан-біль пам’яті». У заході взяли участь представники Харківської обласної ради, Дергачівської районної державної адміністрації, Дергачівської районної ради, голова Харківської обласної спілки ветеранів Афганістану, голова Дергачівської районної спілки ветеранів Афганістану, ветерани афганської війни, учнівська молодь.

Афганістан 3.JPG              Афганістан 4.JPG


19 лютого 2015 року

Передача макетов 1.JPG

 

 

    Голова правління громадської організації Харківсьий клуб "Генерал" В.І.Голик передав до фондів Національного меморіального комплексу "Висота маршала І.С.Конєва" макети бойової техніки.

 

 

 

Передача макетов 2.JPG            Передача макетов 3.JPG

Передача макетов 4.JPG Передача макетов 5.JPG Передача макетов 6.JPG

Передача макетов 7.JPG Передача макетов 8.JPG Передача макетов 9.JPG

27 січня 2015 року

 малицкий_1.jpg     

       Рівно 70 років тому, 27 січня 1945 року, війська 1-го Українського фронту визволили з фашистського полону десятки тисяч в’язнів фашистського концтабору смерті Освенціма. Концтабори Освенціма – це місце мученицької смерті мільйонів людей у період ІІ світової війни. За офіційними даними з 1940 р. по 1945 р. там загинуло біля 1,4 мільйона осіб.

                     мпс.JPG

 

 

В музеї меморіального комплексу діє виставка «Ми перемогли смерть», присвячена в’язням нацистських концтаборів. На виставці досить широко представлені матеріали колишнього в’язня нацистських концтаборів І.Ф. Маліцького, який пройшов чотири концтабори, у тому числі і Освенцім.

 

 Освенцим_2.jpg Освенцим_1.jpg Освенцим_3.jpg

     До 70-річчя звільнення Освенцима пройшли пам’ятні заходи в музеї на місці колишнього концтабору «Аушвіц-Біркенау» в Польщі. В заходах взяв участь колишній в’язень нацистського концтабору Освенцима харків’янин Ігор Федорович Маліцький.

                    Освенцим_4.jpgОсвенцим_5.jpg

 

 

 

 

 

Освенцим_6.jpg

 

 

 

12 січня 2015 року

Річний план закупівель на 2015 рік.jpg

28 жовтня 2014 року

28.10.2014_1.jpg 28.10.2014_2.jpg 28.10.2014_3.jpg

     На території меморіального комплексу відбулися святкові заходи з нагоди 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. У заходах взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації В.Ю. Абакумов, представники Дергачівської районної адміністрації.

9 вересня 2014 року

Річний план закупівель на 2015 рік.jpg

23 серпня 2014 року

       23.08.2014 1.JPG   23.08.2014 2.JPG

   На території меморіального комплексу відбулися урочисті заходи, присвячені 71-й річниці визволення м.Харкова від німецько–фашистських загарбників.
   В урочистостях взяли участь голова Харківської облдержадміністрації І.М. Балута, т.в.о. заступника облдержадміністрації І.Г. Варченко, прокурор Харківської області В.Л. Синчук, начальник управління СБУ в Харківській області О.В. Пивовар, голова Дергачівської райдержадміністрації М.М. Веретейніков, ветерани Харківського обласного комітету Міжнародної Української Спілки учасників війни, артисти Харківської обласної філармонії, представники громадськості та молоді.

  23.08.2014 4.JPG 23.08.2014 3.JPG 23.08.2014 5.JPG

  23.08.2014 7.JPG 23.08.2014 6.JPG 23.08.2014 8.jpg

7 серпня 2014 року

Зміни до річного плану закупівель 2014 р..jpg

19 червня 2014 року

   19.06.2014 _1.JPG 19.06.2014 _2.JPG 19.06.2014 _3.JPG

    До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни була проведена панахида в каплиці Іоанна-воїна, церемонія покладання квітів від ветеранів Харківського обласного комітету Міжнародної української спілки учасників війни. В цей же день в музеї було відкрито нову тематичну виставку «Фронтова пошта-польова...» за участі ветеранів Великої Вітчизняної війни та учнівської молоді.

24 грудня 2013 року

ЗАТВЕРДЖЕНО
НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
26.07.2010 N 922
(У РЕДАКЦІЇ НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ВІД 27.12.2011 N 428)


РІЧНИЙ ПЛАН ЗАКУПІВЕЛЬ
НА _2014 РІК
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕМОРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС «ВИСОТА МАРШАЛА І.С. КОНЄВА»,
КОД ЄДРПОУ 35617239

 

 

Предмет закупівлі

Код КЕКВ (для бюджетних коштів)

Джерело фінансування

Очікувана вартість предмета закупівлі

Процедура закупівлі

Орієнтований початок проведення процедури закупівлі

Підрозділ(и), особа(и), яких планується залучити до підготовки документації конкурсних торгів (запиту цінових пропозицій, кваліфікаційної документації

Примітка

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

(ДК016-2010) 84.24.1 Послуги у сфері громадського порядку та громадської безпеки

2240

Кошти Державного бюджету України

 

У одного учасника

Грудень 2013р.

 

Міністерство культури України

(ДК016-2010) 35.23.1-торгівля газом, подаваним трубопроводами

2274

Кошти Державного бюджету України

 

У одного учасника

Січень 2014р.

 

Міністерство культури України

Затверджений рішенням комітету з конкурсних торгів від 23.12.2013 №21
Голова комітету з конкурсних торгів            Яковлєв В.М          ____________   
                                                                (прізвище, ініціали)               (підпис)
Секретар комітету з конкурсних торгів         Прасол В.О.          ____________
                                                                                (прізвище, ініціали)               (підпис)

 

16 грудня 2013 року

   Продовжується збір коштів для виготовлення пам’ятних дощок, на яких будуть увічнені Герої Радянського Союзу жителі Харківської області.

Запрошуємо всіх небайдужих до власної історії зробити посильний внесок.

Благодійний рахунок:
Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С.Конєва»
62369 Харківська обл., Дергачівський р-н., смт.Солоницівка
п/р 31257276224613 ГУДКСУ у Харківській обл.
МФО 851011 код ЄДРПОУ 35617239

15 грудня 2013 року

Національному меморіальному комплексу "Висота маршала І.С. Конєва" смт Солоницівка на постійну роботу потрібен науковий співробітник зі знанням іноземних мов (англійська, німецька).

 • Режим роботи: з 9.00 - 17.30
 • Вихідні дні: субота, неділя.

 

Тел. (057) 762-63-61; тел./факс (057 63) 731-42

Адреса електронної пошти: visotakoneva@rambler.ru

18 листопада 2013 року

   18 листопада 2013 року у всіх школах Дергачівського району було проведено урок мужності «Герої твої, Дергачівщино!», присвячений 69-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні 1941-1945рр. Активну участь у даному заході взяли співробітники Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва». Вони розповіли учням Подвірського НВК та Солоницівської ЗОШ № 2             про їх земляків ветеранів-фронтовиків.18 листопада 2013 1.jpg 18 листопада 2013 2.jpg 18 листопада 2013 3.jpg

31 жовтня 2013 року

План закупівель 1.jpg

19 вересня 2013 року

   На території меморіального комплексу були проведені святкові заходи з нагоди 70-ї річниці визволення Харківської області від німецько-фашистських загарбників, відкриття меморіальних дощок Героям Радянського Союзу жителям Харківщини.
   Урочистості відбулися за участі голови Харківської облдержадміністрації М.М. Добкіна та голови Харківської обласної ради С.І. Чернова.
    У проведенні заходу взяли участь: ветеранські організації м. Харкова та області, Академія внутрішніх військ МВС України, Харківський академічний театр музичної комедії, студенти, школярі.

19.09.1.JPG 19.09.2.JPG 19.09.3.JPG

19.09.4.JPG 19.09.5.JPG 19.09.6.JPG

19.09.7.JPG 19.09.8.JPG 19.09.9.JPG

13 вересня 2013 року

      До Дня рятівника були проведені урочисті заходи: 
• покладання квітів співробітниками та ветеранами Головного управління ДСНС України у Харківській області;
• урочисте відкриття виставки «50 років на вогняному фронті», присвяченої ветерану пожежної охорони Лаптію Андрію Федоровичу;
• церемонія нагородження ветеранів пожежної охорони.

pozhar_1271.JPG   pozhar_1282.JPG

pozhar_1333.JPG   pozhar_1364.JPG

23 серпня 2013 року

     На території меморіального комплексу відбулися урочисті заходи, присвячені 70-й річниці визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників. 
Відбулося відкриття виставки «В граніті, в бронзі, у серцях...», присвяченої Герою Радянського Союзу харків’янину Остащенку С.М.

23августа 2013 1.jpg 23августа 2013 2.jpg 23августа 2013 3.jpg

 «Висоту маршала І.С.Конєва» відвідала донька славетного Маршала - Наталія Іванівна Конєва.

23августа 2013 4.jpg 23августа 2013 5.jpg 23августа 2013 6.jpg

 Участь у святкових заходах взяли ветерани СБУ (Україна), ФСБ (Росія) та КДБ (Білорусь), Міжнародного Українського Союзу ветеранів війни, ветеранські організації Бєлгородської та Курської областей, делегації з міст-побратимів м. Харкова.

23августа 2013 7.jpg 23августа 2013 8.jpg 23августа 2013 9.jpg

В проведенні масових заходів взяли участь технічний клуб «Самоходъ», військово-спортивний клуб «Маргеловець», юні миротворці, артисти Харківської філармонії, ансамбль «Однополчани» Харківського Будинку офіцерів.    

23августа 2013 10.jpg 23августа 2013 11.jpg 23августа 2013 12.jpg

22 червня 2013 року

IMG_9973_1.jpg IMG_0019_1.jpg IMG_0005_1.jpg

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни була проведена панахида в каплиці Іоанна-воїна, церемонія покладання квітів від ветеранів Харківського обласного комітету Міжнародної української спілки учасників війни. В музеї меморіального комплексу відбувся мітинг пам’яті та художньо-поетична програма за участі ансамблю «Однополчани» Харківського гарнізонного Будинку офіцерів. По завершенні - поминальний обід.

IMG_0170_1.jpg IMG_0152_1.jpg IMG_0213_1.jpg

9 травня 2013 року

   На території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва» відбулися урочистості з нагоди святкування 68-ї річниці Дня Перемоги.

У святкуванні взяли участь:

·ветерани Великої Вітчизняної війни;

·представники Дергачівської райдержадміністраціїї;

·Академія внутрішніх військ МВС України;

·Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія»;

·авіатори Харківського аероклубу ім. В.С. Гризодубової ТСО України;

·представники харківських байкерських клубів;

·харківські велосипедисти;

·художні колективи: Гаврилівського СК; смт. Коротича («Вечірні зорі», «Коротичаночка»); дитячого клубу «Орлятко» смт. Солоницівка.

 

Увазі присутніх була представлена насичена культурна програма: урочистий мітинг, захоплююче авішоу, виступи самодіяльних колективів, святковий феєрверк. 

Бажаючі мали змогу відвідати експозицію музею та сфотографуватися у військовій формі зі зброєю часів Великої Вітчизняної війни.

 

9 мая 2013_1.jpg   9 мая 2013_2.jpg

9 мая 2013_3.jpg   9 мая 2013_4.jpg

9 мая 2013_5.jpg   9 мая 2013_6.jpg

9 мая 2013_7.jpg   9 мая 2013_8.jpg

9 мая 2013_9.jpg   9 мая 2013_10.jpg

9 мая 2013_11.jpg   9 мая 2013_12.jpg

9 мая 2013_13.jpg   9 мая 2013_14.jpg

9 мая 2013_15.jpg   9 мая 2013_16.jpg

9 мая 2013_17.jpg   9 мая 2013_18.jpg

                                      9 мая 2013_19.jpg

                       9 мая 2013_21.jpg   9 мая 2013_22.jpg

9 мая 2013_20.jpg   9 мая 2013_23.jpg

9 мая 2013_26.jpg   9 мая 2013_24.jpg

 

 

25 квітня 2013 року

IMG_8586_1.jpg

 

Відбулося урочисте підписання договору про співробітництво між Академією внутрішніх військ МВС України та Національним меморіальним комплексом «Висота маршала І.С.Конєва».

 

 

 

                          IMG_8619_1.jpg   IMG_8625_1.jpg

IMG_8686_1.jpg IMG_8666_1.jpg IMG_8692_1.jpg

5 березня 2013 року

IMG_7717_1.jpg

Співробітники меморіального комплексу взяли участь в урочистому відкритті виставки «Фронтові дороги Анатолія Архипова», присвяченої 70-річчю битви на Курській дузі та 100-річчю фронтового фотокореспондента уродженця м. Харкова А.А. Архипова (1913-1950), що відбулося в Бєлгородському державному історико-художньому музеї-діорамі «Курська битва. Бєлгородський напрям», 

Досягнуті попередні домовленості про міжнародне культурне співробітництво з Центральним музеєм Збройних Сил Російської Федерації.

 

                                              IMG_7733_1.jpg    IMG_7725_1.jpg

4 березня 2013 року

 

Остання середа місяця - День безкоштовного відвідування музею для такої категорії людей:

 • Інваліди І та ІІ групи.
 • Діти дошкільного віку.
 • Учні середніх спеціальних навчальних закладів.
 • Військовослужбовці строкової служби.
 • Пенсіонери.
 • Ветерани Великої Вітчизняної війни.
 • Учасники бойових дій концертних організацій, театрів, цирків, музеїв та заповідників.

При собі  мати документи, які засвідчують належність до відповідної категорії громадян.

 

20 лютого 2013 року

IMG_7637.jpg

 

20 лютого 2013 року об 11.00 в музеї меморіального комплексу «Харківщина у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» відбулося відкриття тематичної виставки «Листи з фронту - рядки обпалені війною,присвяченої 70-й річниці першого визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нову виставку музею.

 

                                         IMG_7642.jpg

   IMG_7655.jpg                      IMG_7662.jpg

 

5 грудня 2012 року

IMG_7094_1.jpg

 

Укладено договір про співробітництво між історичним факультетом Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та Національним меморіальним комплексом «Висота маршала І.С. Конєва». 

8 жовтня 2012 року

Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І.С. Конєва" відвідала делегація співробітників Бєлгородського державного історико-художнього музею-діорами "Курська битва.Бєлгородський напрям". 

Белгород 1.jpg Белгород 2.jpg Белгород 3.jpg Белгород 4.jpg Белгород 5.jpg Белгород 6.jpgБелгород 7.jpg Белгород 8.jpg Белгород 9.jpg

26 серпня 2012 року

Велопробіг 1.jpg                                                   Велопробіг 2.jpg

Стартував 1-й веломаршрут в Харківській області довжиною 18 км, Залютино – Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С. Конєва». Даний маршрут проходив по лісополосі і був відмічений на визначених етапах 40 разів. Очолив велопробіг начальник Управління культури і туризму – Кузнєцов Дмитро Павлович, серед учасників також були: директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Дармостук Денис Георгійович, 2-разовий рекордсмен України, віце-чемпіон України з велопробігів Нечепоренко Андрій. 

Велопробіг 3.jpg                                             Велопробіг 4.jpg

24 серпня 2012 року

День Незалежності.JPG                                                День Незалежності 2.jpg

Делегація з Росії на чолі головою ради ветеранів Невського району Санкт-Петербургу полковником у відставці Михайлом Степановичем Шевчуком і Героєм Росії Аркадієм Петровичем Єфановим відвідали Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С.Конєва». Почесних гостей зустрічали хлібом-сіллю. Після покладання квітів до обеліску ветерани і гості відвідали музей «Харківщина у  Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років».

День Незалежності 3.jpg                                                День Незалежності 4.jpg

23 серпня 2012 року

23 августа 1.jpg                                               23 августа 2.jpg

 

В День звільнення Харкова від німецько-фашистських загарбників, Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С. Конєва» зустрічав хлібом-сіллю дорогих гостей – ветеранів Великої Вітчизняної війни з м. Бєлгорода та Харківського обласного комітету Міжнародної української спілки учасників війни.

      Гості відвідали музей «Харківщина у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945років», каплицю Івана – воїна. Після святкового концерту, ветеранів чекали бойові сто грамів та польова каша.

23 августа 3.jpg                                               23 августа 4.jpg

 

22 червня 2012 року

1.jpg 2.jpg 5.jpg

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни на території меморіального комплексу відбулося  покладання квітів, панахида, мітинг пам’яті, літературно-творча програма. В заході взяли участь представники Дергачівської районної ради, Харківського обласного комітету Міжнародної української спілки учасників війни, Харківської обласної організації колишніх в’язнів фашистських концтаборів, суспільного руху «Оплот», Харківської обласної організації миротворців ООН.

3.jpg 4.jpg

9 червня 2012 року

На території Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва» відбулася урочиста подія – прийняття присяги молодими солдатами весняного призову 2012 року, які проходять службу у Гвардійському ордена Червоної Зірки факультеті військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

У церемонії брали участь: особовий склад факультету на чолі з начальником – полковником Олександром Васильовичем Серпуховим, 30-ть юнаків з Дніпропетровська та області. 

На урочистостях також були батьки, рідні та знайомі молодих солдат, які приймали присягу.  IMG_4521.JPG IMG_4529.JPG IMG_4566.JPG IMG_4509.JPG IMG_4519.JPG IMG_4556.JPG

 

8 червня 2012 року

Хортиця 1.JPG

 

З метою обміну досвідом та ознайомленням з музейним простором України співробітники Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» відвідали Національний заповідник «Хортиця» (Запоріжжя), де отримали незабутні враження від екскурсій козацькою вольницею та змогли поділитися досвідом з колегами.

 

 

 Хортиця 2.JPG Хортиця 3.JPG Хортиця 4.JPG
Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І.С. Конєва"
Дергачівський р-н., смт. Солоницівка, тел. 8 (263) 73-142, 8 (057) 762-63-61
Розробка і технічна
підтримка сайту

Якщо Ви помітили на нашому сайті помилку, просимо сповістити на e-mail: visotakoneva@i.ua
 
На русском На украинском